TANGO POD ŻAGLAMI / TANGO UNDER SAIL -jak pogodzić te dwie pasje?


szukaj nas na FB: https://www.facebook.com/events/1538456009779341/

TANGO POD ŻAGLAMI
Ma to w założeniu być tygodniowym żeglowaniem na jachtach z cumowaniem każdego dnia w innym miejscu, kończącym się dobra kolacją i Milongą.
Zapraszamy tangueros którzy albo są żeglarzami albo zawsze chcieli pływać tylko nie mieli okazji oraz żeglarzy "na sucho" którzy będą stacjonowali w jednym miejscu - proponujemy Ośrodek PAN na Wierzbie np.- a będą wieczorami dojeżdżali do fantastycznych miejsc w których organizujemy wieczory z Tangiem Argentyńskim - czyli Milongi.
I tak:
* Dzień pierwszy 18 czerwca (sobota) wypożyczamy rano jachty z wypożyczalni Sygnet Yacht Czarter z portu w Pieknej Górze http://czarter-mazury.pl/
Tego dnia nie płyniemy daleko- vis a vis mariny jest Hotel Tajty- tam będzie pierwsza milonga i ostatnia w następny piątek na zakończenie rejsu.
To piękne miejsce- Hotel ma otwarty na jezioro taras z drewnianą podlogą lub eleganckie wnętrze gdyby było chłodniej oraz tawernę gdzie będzie pierwsza Milonga Żeglarska.
Jedzenie pyszne, tylko swieże lokalne produkty- wędzarnia ryb tuż obok więc i ryb nie zabraknie!

* Dzień drugi 19 czerwca (niedziela) to hit tej wyprawy! Pięknie odrestaurowany XIV wieczny ZAMEK KRZYŻACKI W RYNIEhttp://www.zamekryn.pl/ ze swoim ogromnym dziedzińcem i salami rycerskimi to wręcz wymarzone miejsce na MILONGĘ RYCERSKĄ. Unikatowe połączenie historii i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych plus świetna kuchnia daje gwarancję na kapitalny wieczór z tangiem. Zarezerwowaliśmy Kapitularz Wielki- salę z drewniana podłogą na wieczorną Milongę.

* Dzień trzeci 20 czerwca (poniedziałek) żeglujemy do ośrodka mieszczącego się na jeziorze Mikołajskim - Ośrodek Pracy Twórczej PAN na Wierzbie http://wierzba.com.pl/51/.
Jest tam restauracja z drewnianą podlogą, gdzie przy akompaniamencie grających na wietrze want portowych jachtów możemy zorganizować MILONGĘ na WIERZBIE.
Po kolacji tańczymy w przytulnych wnętrzach klimatyzowanej restauracji hotelowej gdzie na miłośników smacznej kuchni czeka wiele wyśmienitych potraw i trunków a w bogatym menu serwowanym przez Szefa Kuchni znajduja się wykwintne dania kuchni regionalnej, staropolskiej oraz międzynarodowej. Wyborne potrawy z ryb i dziczyzny oraz wyśmienite domowe ciasta pozostawią niezapomniane wrażenia kulinarne a dobrym drewnianym parkiecie bedziemy tanczyć do póżna w noc.


*Dzień czwarty 21 czerwca (wtorek) to niezwykły punkt programu! GALINDIA w Iznocie k. Mikołajek http://www.galindia.com.pl/grodzisko.html – urokliwe, z dala od ludzi, miejsce gdzie od V do XIII wieku zamieszkiwali Galindowie.
Wybudowano tam piękny hotel gdzie w jednej z komnat np. Bursztynowej odbędzie się MILONGA GALINDII. Miejsce niezwykłe- dokoła pełno rzeźb drewnianych a groty podziemne są tajemniczo oświetlone i stają się niezwykłe wieczorami- pyszna kolacja i tango do rana:)

* Dzień piąty 22 czerwca (środa) cumujemy na kei Ośrodka PAN na Jeziorze Mikołajskim. gdzie w pięknej oranżerii z drewnianą podłogą tanczyć, jeść i pić będziemy do późna w nocy.
https://www.facebook.com/stacjamikolajki/ lub http://mikolajki.nencki.gov.pl/

* Dzień szósty 23 czerwca (czwartek) to Marina Lester Club w Rydzewie na jeziorze Niegocin. Jej gościnne progi zapraszają na najlepsze w promieniu 100 km wlosko-serbskie dania a najwieksze na Mazurach molo (po małych przeróbkach) i sala wewnatrz z drewnianym parkietem są doskonałe aby zatańczyc tam tango. To nie koniec - zapraszają tez "na pokoje" - mają piękne pokoje do wynajmu na cały czas trwania naszej mazurskiej przygody dla tych, którzy dojezdżąć będą na same Milongi.
https://www.facebook.com/MarinaLesterClub/

* Dzień siódmy- 24 czerwca (piątek) dopływamy do portu z którego wypłyneliśmy Yacht Port Piękna Góra,na terenie należącym do Gospodarstwa Rybackiego, zaraz przy wyjściu na jezioro Tajty z kanału Piękna Góra (dla posiadaczy GPS: 54°01,70`N 021°43,75`E).
Oprócz ok. 150 osłoniętych miejsc dla jachtów port oferuje sanitariaty z prysznicami, parkingi strzeżony, usługi szkutnicze i mechaniczne. Niewątpliwą atrakcją jest wędzarnia – oferująca codziennie pyszne mazurskie ryby oraz smażalnia z mini barem. Tu w Hotelu TAJTY będzie wieczorem nasza ostatnia Milonga- po raz ostatni na pięknych parkietach lub deskach Hotelu z pyszną kolacją.

Cena obejmująca 7 dni na jachcie + 7 gorących kolacji w najpiękniejszych miejscach na Mazurach:
990 PLN /osobę
Dotyczy pływania na:
Antila 22, Auquatic 25,Twister 800N, Janmor 22, Tess 678BT, Tango 780.

Mozliwość wyboru większego jachtu za doplatą 150 PLN:
Sedna na max 9 osób, Phila880.
Cobra 33, Shine 30 oraz Antile 26CC, 27 i Family.
Wszystkie do obejrzenia na stronie http://czarter-mazury.pl/ . Kolejnośc zgłoszeń decyduje o tym jakie jachty zostaną.


Rezerwacje w formularzu rezerwacyjnym pod adresem:
https://docs.google.com/forms/d/1fhp5zLSRju1su6nc9LpgkvclFXVqHzHxFaIA8Wogb0s/viewform

Info: +48 601 46 13 66
Anna Pietruszewska
www.bbtango.pl
bbtango.fundacja@gmail.com