SEXTETO MILONGUERO I TANGHETTO W BIELSKU-BIAŁEJ

2 zespoły - dwa koncerty! prosto z Buenos Aires
Sexteto Milonguero & Tanghetto
W weekend: piatek 20 maja i sobota 21 maja

Każde wielkie marzenie zaczyna się od wyobrażenia sobie tej jednej, jedynej chwili, do której będziesz dążyć, choćby nie wiem co.
Moje marzenie, zaczęło się w 2013 roku, w momencie, kiedy pierwsze takty muzyki popłynęły poprzez zgromadzony wielki tłum w Klubie Klimat a parkiet zaroił się od tańczących kolorowych par tangueros z całego świata. Wtedy pomyślałam: niemożliwe stało się możliwe!
Kultowy zespól z Buenos Aires, mega gwiazda scen całego świata, jedna z najlepszych na świecie formacji grających neotango, potwierdzonej podwójną platyną, dwiema Gardel Awards oraz dwiema nominacjami do Latin Grammy (USA),odbywa wreszcie swoją podróż z rodzinnego Buenos Aires, po raz pierwszy do Polski. TANGHETTO gra u nas!
To było 3 lata temu. W międzyczasie spadały gwiazdy i przemieszczały się konstelacje.
Trzęsła się ziemia i w Bielsku-Białej także.
Po ubiegłorocznym koncercie supergwiazdy: Orquesta Misteriosa Buenos Aires, zrozumiałam, że marzenia się spełniają. Moje marzenie, o koncercie dwóch hipergwiazd muzyki tangowej - 
Sexteto Milonguero wraz z Tanghetto, stało się teraz rzeczywistością:

w tym roku 2016, podczas BBTango Festiwal, w jeden weekend - piątek 20 MAJ (Sexteto) i sobota 21 MAJ (Tanghetto)zagrają w Bielsku-Białej (Polska), dwa mega znane zespoły tangowe na świecie:
SEXTETO MILONGUERO & TANGHETTO
Nasza strona na Facebook: BBTango Festiwal- Tangowe Męskie Granie
Oto, co piszą o sobie: 
"TANGHETTO.Doskonale rozpoznawalny styl Tanghetto w unikalny, ale czytelny dla 
wielu różnych kultur muzycznych sposób, zbalansowuje muzykę świata (w tym flamenco, candombe i oryginalne argentyńskie tango) z wyrazistymi, rockowymi rytmami, odrobiną underground'u oraz jazzem. Elektroniczne brzmienia znakomicie współgrają z symbolicznym, kultowym już instrumentem kultury starego tanga - bandoneonem. 
Integralnym elementem multimedialnych koncertów Tanghetto, są ekspresyjne wizualizacje, doskonale czytelne dla polskiego odbiorcy.            
Awizowane w nazwie tango, jest dla muzyków symbolem niejako genetycznym: oryginalne tango powstawało bowiem niegdyś w tyglu wielokulturowej imigracji wielkiego portowego Buenos jako spontaniczna fuzja różnych styli muzycznych.
Muzyka Tanghetto czerpie inspirację z argentyńskiego tanga, jest znakomitym tłem dla najnowszego dziecka tego coraz modniejszego tańca argentyńskiego: dynamicznego NEOTANGA."
Tylko posłuchajcie jak grali na koncercie w Meksyku, przed 10 tysięczną widownią: 
El Deseo Tutaj jeden z ciekawych utworów, świetny do tańczenia: Next Chapter lub Englishman In New York
Oto Javier de Ciriao- twarz Sexteto Milonguero i najbardziej charyzmatyczny wokalista:
"SEXTETO MILONGUERO - zespół utworzony w 2007r. grający zazwyczaj na milongach repertuar taneczny głownie z lat 40-tych. Szukający ciagle swojego prywatnego brzmienia.
Jego jedyną intencją, jest kontynuacja muzyki tworzonej przez wielkie  zespoły, uważając aby ich tango zbyt daleko nie oddalilo się od źródeł jego powstania, tancerzy czy milongi.
Styl grupy, ma swój początek w istocie tanecznej. Jednakże na przestrzeni lat, także ze względu na różnorodność miejsc, w których utwory te zostały zaprezentowane (festiwale na calym świecie), wprowadził do swojego repertuaru także utwory które nie są do tańca, lecz takie, które mogą zostać wykorzystane wyłącznie do koncertów. Jest to głownie argentyński folklor ale także i własne kompozycje. To pozwoliło pokazać i połączyć różne wpływy każdego z członków sextetu, które obejmują zarowno muzykę popularną Argentyny, jak i jazz, rock, muzykę klasyczną i utwory własne.
Poprzez 10 lat kariery Sexteto Milonguero grało na milongach i festiwalach w całej Argentynie, odbyło 2 tournee po Ameryce Łacińskiej i 9 po Europie obejmując ponad 20 krajów oraz Kanadę, Singapur czy Chiny." 
Zgadnijcie, gdzie jest najlepsze miejsce aby zapewnić najbardziej wyrafinowana oprawę takich koncertów? Oczywiście w najwspanialszej sali w Polsce (czyli Sali Redutowej, bo przecież nie mogło jej zabraknąć!) zdjęcie poniżej:
TU MOJE MARZENIA W KOŃCU SIĘ SPEŁNIAJĄ:  na przedwojennym, drewnianym parkiecie, roi się od kolorowych par, szeleszczacych sukni i ... nagle rozbłyskują światła skierowane na .....Sexteto Milonguero & Tanghetto.
To będzie tango specjalnie dla Ciebie - najwspanialsze z możliwych! To dwa wieczory niezapomniane, chwile na parkiecie, które będzie każdy chciał zatrzymać w pamięci.
Ja już tam jestem, a ty?