Serdecznie witamy Tango DJ Festiwalowych!

Jeśli już zarezerwowaliście sobie czas na ten wyjątkowy weekend 20-22 maja i wiecie, że przyjedziecie do Bielska - Białej na BBTango Festiwal: dwa super koncerty -SEXTETO MILONGUERO w piątek (20 maja o 20:00) oraz następnego dnia TANGHETTO w sobotę (21 maja o 20:00 także), to z pewnością ucieszy Was informacja KTO BĘDZIE OPIEKOWAŁ SIĘ MUZYKĄ po koncertach, prawda?
Przedstawiam znanych i lubianych Tango DJ-ów:
- piątek 20 maja po koncercie Sexteto Milonguero gral będzie: TDJ LECHOSŁAW HOJNACKI- Bielsko
- sobota 21 maja po koncercie TANGHETTO grał będzie: TDJ ROBERT K! - Warszawa.
Oto co pisze LECHOSŁAW który podzielił się z nami swoją świetną muzyką na Beskid Tango Maraton 2015:
"Atomem milongi jest dla mnie tanda jako triada: dwoje tancerzy i muzyka, którą dla siebie wybrali. Dlatego budując dramaturgię tandy bardzo dbam o jej wewnętrzną spójność emocjonalną.
Mój zachwyt nad Złotą Erą znajduje odzwierciedlenie w oferowanej przez mnie muzyce, jednak nie jestem ortodoksem: lubię szukać ziaren dobrego tanga w różnych miejscach. Dlatego moje menu zwykle zawiera więcej niż jedną tandę specjalną. osobiście restauruję wszystkie stare nagrania, które dzisiejsza technologia pozwala chociaż trochę przybliżyć do naturalnego brzmienia".
Oto TANGO MOJA NOWA PASJA! najnowszy przewodnik w redakcji Lechosława Hojnackiego dla wszystkich którzy zaczynają tańczyć tango ( I NIE KONIECZNIE TYLKO DLA NICH) i muszą koniecznie dowiedz
iec się "co w tangu piszczy".ARCY-CIEKAWE! KONIECZNIE DO PRZECZYTANIA! 
Jest ogromnie ważny dla środowiska tangowego w Bielsku-Białej i szeroko pojętej okolicy. Pozwólcie, że wyliczę choć kilka jego sposobów aby Tango Argentyńskie kwitło i rozwijało się:
- twórca Facebook'owej społeczności "Tango w Bielsku-Białej i okolicy https://www.facebook.com/tango.bielsko/?fref=ts
- kalendarza milong na Podbeskidziu aby zgromadzić w jednym miejscu rozproszone wiadomości: http://milongi.etaniec.org/
- twórca i wydawca jedynego znanego mi Newsletter'a który co tydzień, niestrudzenie zbierając wszystkie tangowe eventy w calej Polsce (i świecie takoż) dzieli się ta wiedzą ze stworzoną przez siebie grupą dyskusyjną:
http://www.tango.etaniec.org/…/forum-informacyjne-tancerzy-…
- współtwórca z Grzegorzem Skoczylasem MILONGI MASKA gdzie niestrudzenie obaj grają własną muzykę jako Tango DJ' od wielu lat;
- założyciel własnej strony http://www.tango.etaniec.org/
i choć to nie wszystko i tak LECHU chapeau bas!!!
W sobotę 21 maja zagra swoją muzykę Tango DJ Robert K!- Warszawa.Tu na zdjęciu z naszego Beskid Tango Marathon w Szczyrku 2016:

OTO CO PISZE O SOBIE I SWOJEJ MUZYCE:

"Bez wątpienia Addicted to Tango. Moja przygoda z tangiem trwa 8 lat i jestem pewien, że tango wciąż będzie moją pasją. Swoją aktywność jako Tango DJ rozpocząłem 7 lat temu organizując przez ponad rok własną milongę: „Milonga Poniedziałkowa” w Warszawie. Od tego czasu grałem na milongach, maratonach i festiwalach w całej Polsce i za granicą (Włochy, Hiszpania, Szwecja).
Miałem przyjemność zagrać na imprezach, na których gościły współczesne orkiestry i zespoły tangowe; m.in Sexteto Milonguero, OT Misteriosa Buenos Aires, Perfume de Mujer, Duo Ranas.
Mój styl grania to efekt kilkuletnich poszukiwań i eksperymentów. Udział w Mistrzostwach Europy w Tangu Salon spowodował, że najważniejsza w tangu stała się dla mnie elegancja i muzykalność.
Zdaję sobie sprawę, że moja muzyka ma wpływ na atmosferę na milondze. Zawsze starannie konstruuję tandy, dobieram cortiny, tak aby tańczący z przyjemnością wchodzili na parkiet.
Jaka są teraz moje Play Listy? Zdecydowanie to tanga z lat czterdziestych ubiegłego wieku z krótkimi wypadami w lata trzydzieste i pięćdziesiąte.
Szczególnie ulubione orkiestry to Juan d’Arienzo, Pedro Laurentz, Rodolfo Biagi, Miguel Calo, Osvaldo Pugliese, Carlos di Sarli.
Będę miał niewątpliwą przyjemność zagrać po raz kolejny w Bielsku-Białej"
Polecamy stronę ROBERTA K!