BBTANGO FESTIWAL (20-22 maja 2016)

BBtango Festiwal 2016: Tangowe Męskie Granie w Bielsku-Białej zakończony!
ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA:
 1.   Zdjęć: 
  2.  Filmów:
Please find a link to the album with pictures from the Festiwal: 
- 1st day Sexteto Milonguero concert https://goo.gl/photos/tBG2ih1hKEmDyDH36
- day 2nd Tanghetto concert https://goo.gl/photos/J792uj7x7uJz8W2JA
- workshops with Natalia & Pablo https://goo.gl/photos/21gxz7htb7oYKUfP8


Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!
........................................................................................................................

ARCHIWUM:

Tak wyglądał
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM I KOMPLET INFORMACJI (ONLINE I DO DRUKU)

 • 20 MAJA (piątek) KONCERT i milonga live "SEXTETO MILONGUERO"  z pokazem Natalii Cristofaro i Pablo Calvelli, potem milonga (TDJ Lechosław Hojnacki);  
 • 21 MAJA (sobota) KONCERT i Milonga live "TANGHETTO "z pokazem tanga Agnieszki Stach i Adama Drzewickiego-Kraków. Tutaj tańcza do muzyki Quinteto Rapido: "Otono Porteno" pokaz Agnieszki i Adama oraz" Por una Cabeza ", p
  otem milonga z TDJ'em - Robertem K!);
 • 21/22 MAJA WARSZTATY Z NATALIĄ CRISTOFARO & PABLO CALVELLI;
CENY za osobę:

 • PAKIET VIP 290 PLN : 2 KONCERTY + 5 godzin WARSZTATÓW;
 • 90 PLN KAŻDY Z KONCERTÓW OSOBNO; 
 • 170 PLN OBYDWA KONCERTY; 
 • 100 PLN JEDEN DZIEŃ WARSZTATÓW (2,5 h);
 • 200 PLN DWA DNI WARSZTATÓW (5 h);
 • 20 PLN wejście na każdą milongę piątek/sobota 22:00-2:00-płatne przy wejściu.

 • Płatne przelewem na konto bankowe w Raiffeisen Bank: 

    83 1750 0012 0000 0000 3155 6977
     Fundacja Bielsko-Biała Tango, E.Zajączka 14, 43-309 Bielsko-Biała

REJESTRACJA NA FORMULARZU

Warsztaty poprowadzą znakomici, argentyńscy trenerzy: 
Pablo Calvelli & Natalia Cristofaro,  tak tańczyli w Istambule

                
                                
Każde wielkie marzenie zaczyna się od wyobrażenia sobie tej jednej, jedynej chwili, do ktorej będziesz dążyć, choćby nie wiem co. Moje marzenie zaczęło się w 2013 roku, w momencie, kiedy pierwsze takty muzyki popłynęły poprzez zgromadzony wielki tłum w Klubie Klimat a parkiet zaroił się od tańczących kolorowych par tangueros z całego świata. Wtedy pomyślałam: niemozliwe stało się możliwe!
Kultowy zespól z Buenos Aires, mega gwiazda scen całego świata, jedna z nalepszych na świecie formacji grających neotango, potwierdzonej podwójną platyną, dwiema Gardel Awards oraz dwiema nominacjami do Latin Grammy (USA),odbywa wreszcie swoją podróż z rodzinnego Buenos Aires, po raz pierwszy do Polski. TANGHETTO gra u nas! To było 3 lata temu: milonga w Klubie Klimat:
W międzyczasie spadały gwiazdy i przemieszczały się konstelacje.Trzęsła się ziemia i w Bielsku-Białej także.
Po ubiegłorocznym koncercie supergwiazdy: Orquesta Misteriosa Buenos Aires, zrozumialam, że marzenia się spełniają. Moje, o koncercie dwóch hiper gwiazd muzyki tangowej - Sexteto Milonguero wraz z Tanghetto, stało się teraz rzeczywistością: BBTango Festiwal: Tangowe Męskie Granie w tym roku 2016, w ten jeden weekend - piątek 20 MAJA (Sexteto) i sobota 21 MAJA (Tanghetto) zagrają w Bielsku-Białej (Polska), dwa mega znane zespoły tangowe na świecie: SEXTETO MILONGUERO & TANGHETTO!
                                       
"TANGHETTO.Doskonale rozpoznawalny styl Tanghetto w unikalny, ale czytelny dla wielu różnych kultur muzycznych sposób, zbalansowuje muzykę świata (w tym flamenco, candombe i oryginalne argentyńskie tango) z wyrazistymi, rockowymi rytmami, odrobiną underground'u oraz jazzem. Elektroniczne brzmienia znakomicie współgrają z symbolicznym, kultowym już instrumentem kultury starego tanga - bandoneonem. Integralnym elementem multimedialnych koncertów Tanghetto, są ekspresyjne wizualizacje, doskonale czytelne dla polskiego odbiorcy.
Awizowane w nazwie tango, jest dla muzyków symbolem niejako genetycznym: oryginalne tango powstawało bowiem niegdyś w tyglu wielokulturowej imigracji wielkiego portowego Buenos jako spontaniczna fuzja różnych styli muzycznych. Muzyka Tanghetto czerpie inspirację z argentyńskiego tanga, jest znakomitym tłem dla najnowszego dziecka tego coraz modniejszego tańca argentyńskiego: dynamicznego NEOTANGA."Tylko posłuchajcie jak grali na koncercie w Meksyku, przed 10 
dziesięciotysięczną widownią grając: El Deseo Tutaj jeden z ciekawych utworów, świetny do tańczenia: Next Chapter lub Englishman In New York.
                               
"SEXTETO MILONGUERO - zespół utworzony w 2007r. grający zazwyczaj na milongach repertuar taneczny głownie z lat 40-tych. Szukający ciagle swojego prywatnego brzmienia. Jego jedyną intencją, jest kontynuacja muzyki tworzonej przez wielkie zespoły, uważając aby ich tango zbyt daleko nie oddalilo się od źródeł jego powstania, tancerzy czy milongi. Styl grupy, ma swój początek w istocie tanecznej. Jednakże na przestrzeni lat, także ze względu na różnorodność miejsc, w których utwory te zostały zaprezentowane (festiwale na calym świecie), wprowadził do swojego repertuaru także utwory które nie są do tańca, lecz takie, które mogą zostać wykorzystane wyłącznie do koncertów. Jest to głownie argentyński folklor ale także i własne kompozycje. To pozwoliło pokazać i połączyć różne wpływy każdego z członków sextetu, które obejmują zarowno muzykę popularną Argentyny, jak i jazz, rock, muzykę klasyczną i utwory własne. Poprzez 10 lat kariery Sexteto Milonguero grało na milongach i festiwalach w całej Argentynie, odbyło 2 tournee po Ameryce Łacińskiej i 9 po Europie obejmując ponad 20 krajów oraz Kanadę, Singapur czy Chiny.
Członkowie zespołu: Skrzypce (Marisol Canessa y Gustavo Garay), Bandoneon (Mauricio Jost), Piano (Juan Rivero) , Kontrabas (Alejandro Abonizzio), Singer (Javier Di Ciriaco).
Dyskografia:
-PA "Que bailen (2007);-Sexteto Milonguero "7" (2010) -Doble O Nada (2013);
Zgadnijcie, gdzie jest najlepsze miejsce aby zapewnić najbardziej wyrafinowana oprawę takich koncertów? Oczywiście w najwspanialszej sali w Polsce, czyli Sali Redutowej:
                                      
To będzie tango specjalnie dla Ciebie - najwspanialsze z możliwych! To dwa wieczory niezapomniane, chwile na parkiecie, które będzie każdy chciał zatrzymać w pamięci.Ja już tam jestem, a ty?