O FUNDACJIJestem Anna, tango to muzyka, której słucham od 6 lat, odkąd zaczęłam tańczyć. 
Wycisza i jednocześnie dodaje energii. 
Ona właśnie spowodowała powstanie fundacji BBTango w listopadzie 2015 roku, której zadaniem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Taniec to ruch i kontakt z drugą osobą oraz tworzenie wspólnoty ludzi związanychy tą samą pasją. Misją Fundacji jest promowanie tanga argentyńskiego poprzez naukę na kursach i praktyczne jej zastosowanie na organizowanych przez BBTango festiwalach i maratonach oraz koncertach z muzyką graną przez najlepsze zespoły tangowe na świecie. 
Na tym nie kończy się nasza przygoda z tangiem. Wraz z przyjaciółmi, dajemy w domach opieki charytatywne pokazy i prelekcje o tangu, jego historii i specyfice.
To niesłychane uczucie, móc dzielić swoją pasję z ludźmi, którzy w młodości tańczyli tango - niektórzy nawet z samym Foggiem...
Takim tangiem - pełnego ognia i zmysłowości chcę dzielić się z Wami. 
Zapraszam niezwykłe orkiestry i instruktorów z całego świata na koncerty i festiwale.
Fundacja organizuje także Beskid Tango Maraton w styczniu kazdego roku, to niezwykły sposób na życie zdrowe i pełne energii.
 Oto najlepsza króciutka definicja tanga:

"Tango Argentino to taniec pełen wdzięku i zmysłowości. Jego siła tkwi w różnorodności. Taniec ten jest intrygujący, gwałtowny i dynamiczny, a zarazem spokojny, elegancki wręcz intymny. Tango tańczy się w parze z wyraźnym zaznaczeniem roli męskiej (prowadzącego) i kobiecej (podążającej). 

Nie ma w nim sztywno ustalonych reguł, opiera się głównie na bliskim kontakcie partnerów i dialogu między nimi. To tancerze decydują o ilości i długości kroków, figurach, sposobie trzymania, oraz ozdobnikach, dlatego każde tango jest niepowtarzalne nawet z tym samym partnerem . "

Kontakt ze mną: anna.pietruszewska@gmail.com

Brak komentarzy: