TRENERZY


Dawno, dawno temu było to tak-teraz wspominamy tylko.
Bielsko-Biała
Od 03.02.2017 r. zajęcia dla grupy podstawowej oraz średnio zaawansowanej (techniki) prowadzą:
Facundo Peñalva w parze z Anitą Escobar oraz pomocą w tłumaczeniu: Natalia Pieczora  
  • Facundo Peñalva to Argentyńczyk, mieszkający obecnie w Krakowie. Facundo pracuje jako nauczyciel od 7 lat. Jego sukces, to ogromna wiedza i sposób w jaki przekazuje ją swoim uczniom, z uśmiechem, szanując każdego kto zaczyna tańczyć tango. Sam jest doskonałym tancerzem i pragnie tą wiedzą podzielić się ze swoimi uczniami. Jeśli chcecie się z nim zaprzyjaźnić, tu jest Jego strona na FB. Z radością przekazujemy także fakt, iż tańczył milongę podczas ceremonii powitania papieża Frnaciszka w lipcu 2016 r. podczas Światowych Dni Młodziezy.(spot od 2.48 ). Po raz pierwszy gościliśmy Facundo w Bielsku-Białej w 2012 roku. Do muzyki Tri Grzegorza Frankowskiego z Krakowa, dał wtedy pokazy tanga wraz ze swoją partnerką Josefiną Stellato podczas pierwszego w 12-letniej historii Bielskiego tanga połączenia koncert-pokazy-warsztaty (zob. wideo 1, wideo 2). W Bielsku-Białej występował też m. in. podczas Festiwalu BBtango  w czerwcu 2015 r.  (zob. wideo). Zob. też zapis zapis wideo z jego pokazu z Carlą Torres w Krakowie w sierpniu 2016 r. W lutym 2017 r. otworzył swoją własną szkołę tanga w Krakowie- Tango Arrabal.
  • Anita Escobar instruktorka tanga argentyńskiego, yogi, pilatesa oraz kizomby. Przyleciała do Polski w maju br i zamieszkała w Krakowie. Jest także partnerką Facundo w szkole tanga Arrabal w Krakowie. 
  • Natalia Pieczora to wieloletnia tancerka, wywodząca się z krakowskiego środowiska tangowego. Szlify swych umiejętności zdobywała na parkietach północnej Hiszpanii i Francji. Wielka pasjonatka tanga oraz nauczania. Zna doskonale język hiszpański i angielski.
______________________________
Cieszyn

Od 7.11.2016 dwoje instruktorów prowadzi zajęcia  w Domu Narodowym w Cieszynie, przy ul Rynek 12 w każdy czwartek (praktyka i milonga):
  • Natalia Pieczora - wieloletnia tancerka, wywodząca się z krakowskiego środowiska tangowego. Szlify swych umiejętności zdobywała na parkietach północnej Hiszpanii i Francji. Wielka pasjonatka tanga oraz nauczania.
  • Lechosław Hojnacki - wieloletni tanguero, tango-DJ, metodyk, autor artykułów, tłumaczeń, wykładów i opracowań związanych z tangiem. Od dwunastu lat uczestniczy w rozwijaniu środowiska tangowego Bielska-Białej. Autor przewodnika in statu nascendi "Tango - moja nowa pasja, przewodnik dla początkujących, uczących się i poszukujących".