Lekcje - Praktyki - Mini Milongi w Ustroniu!

 Serdecznie zapraszamy do nowego, bardzo przyjaznego tangueros miejsca - MDK Prażakówka w Ustroniu na rozpoczynający się właśnie kurs tanga argentyńskiego!


Kurs odbywa się dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy od 18:00 do 19:30. Dodatkowo w każdą środę po zajęciach odbywa się 1 h praktyka pod okiem nauczyciela.
Planujemy uruchomić Mini Milongę od kolejnego miesiąca w fajnym miejscu, dobry parkiet i otwarty bar.
Cena: 150 zł/miesiac/osobę (cena od września) 
W cenie 4 x 1 h praktyki z nauczycielem w każdą środę po lekcji.
Miejsce: MDK Prażakówka, Daszyńskiego 28, Ustroń, sala na piętrze. 
Kurs rozpoczynamy dzięki wsparciu i pomocy MDK Prażakówka pod egidą Fundacji Bielsko-Biała Tango.

Lekcje prowadzi Roberto La Barbera (IT/PL) w języku angielskim, tłumaczenie Anna Pietruszewska.
Oto co Roberto pisze o swojej tangowej drodze :

 Roberto La Barbera nick name „el Panormo"
Moja przygoda z tangiem rozpoczęła się w mieście Lecce na Sycylii w sobotę 6 marca 2004 roku po tym, jak kilka tygodni wcześniej uczestniczyłem w wieczorze „candelai” w Palermo. 
Wtedy dosłownie uderza mnie muzyka, taniec i energia uwalniona podczas milongi wśród ludzi tej fantastycznej czwartkowej nocy.

Ścieżkę nauki rozpoczynam od nauczycieli Luciano Donda i Roberty Buoni z Rzymu, którzy dwa razy w miesiącu podczas weekendu przyjeżdżają do Lecce, aby przedstawić nam pierwsze ważne pojęcia dotyczące tanga. Zakładamy Swarzyszenie Blutango, jesteśmy początkiem ruchu tangero w Salento.

We wrześniu tego samego roku, zostałem jednym z menedżerów stowarzyszenia, od tego momentu rozpocząłem działalność jako organizator tanga i DJ w Lecce do sierpnia 2009 r. pod nazwą„ Noce białego tanga ”w klubie golfowym Acaya,

We wrześniu 2009 r. przeprowadzam się do Berlina, gdzie mieszkam do października 2018 r. “zanurzając się” prawie co noc w magicznej atmosferze berlińskich wielokulturowych milong. 
Od stycznia 2019 r. przeprowadziłem się do Polski (Zabrze), gdzie mieszkam do dziś.
Moimi pierwsi mistrzowie to: G. Quiroz i R. Coen, Ce N. Ochoa , H. Macana, T. Rusconi, M. Panero i P. Hillieges, a następnie Carlos Gavito, który na jednej z ostatnich zajęć w Lecce głęboko zaznaczył mój sposób interpretacji tanga.

Moimi doswiadczeniami chciałbym podzielić się z moimi nowymi uczniami na ropoczynajacym się kursie tanga argentyńskiego."